база шаблонов joomla 3.5
Технічне обстеження будівель і споруд

Пошук по сайту

(066)119-63-19 - Київ, вул. Лайоша Гавро, 24б, оф.37 (виїзд по Україні) БЕСПЛАТНАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ

На сьогоднішній день, як і у юридичних, так і у фізичних осіб виникає питання пов'язаний з частковою власністю нежитлових приміщень, який тягне за собою багато незрозумілих питань, так як виділення і подальше окреме використання і розпорядження цими нежитловими приміщеннями мають певні нюанси.


Безумовно, власники таких частин нежитлових приміщень має право використовувати свою частку відповідно до законодавства країни, але при цьому, у них є можливість розділу нежитлових приміщень між усіма власниками.

Питання про розподіл (виділення) об'єктів нерухомості виникає в наступних випадках:

 • продажу частки власника;
 • оформленні окремого права власності на частки;
 • необхідності банківської позики під заставу частини власника;
 • в інших господарських операціях з частиною власника в нерухомості.

Існує два варіанти виділення частини в нерухомості:

Перший - так званий "Нотаріальний"

Такий варіант можливий при взаємній згоді всіх співвласників (тих, хто має частку). Варто зазначити, що кожна частина власності повинна мати фіксовану площу, бути придатною для її використання в цілях, передбачених законодавством.

Алгоритм дій співвласників: 

 • збір документів на об'єкт нерухомості;
 • візит до нотаріуса;
 • візит в «Судово-експертне Альянс» і отримання висновку.

Це, звичайно, ідеальний варіант вирішення проблеми по розділу приміщень, але, не завжди є можливість домовитися, і тоді лише суд може розставити всі крапки в суперечці, звичайно ж, не без допомоги кваліфікованих експертів в даному питанні. Якщо у Вас саме такий випадок, значить потрібно написати заяву в суд (найняти юриста / адвоката).

Другий - шляхом звернення до суду

Після розгляду судом Вашої заяви, суддя призначає проведення судової будівельно-технічної експертизи по розділу / виділенню нежитлових приміщень. При вирішенні такого серйозного питання, потрібно обов'язково звернути увагу, що б суд призначив виконання судової будівельно-технічної експертизи з технічного розділу нежитлових приміщень судовому експерту, у якого є відповідна кваліфікація (свідоцтво Міністерства Юстиції) на виконання такої експертизи.
Надалі призначений експерт виїде на місце, де знаходяться ці нежитлові приміщення, проведе візуально-інструментальний огляд, звірить розміри приміщень, перевірить відповідність або невідповідність наданих документів з тим об'єктом, який він обстежує. Порівнявши дані в документах з результатами, які він побачив, керуючись нормами і правилами у сфері будівельної експертизи, він складе висновок про можливість / неможливість поділу або виділення частки в натурі. Тут крім нормативно-правової бази грають роль і такі чинники як:

 • частки власників;
 • площі нежитлових приміщень;
 • будови і об'єкти, які розташовуються навколо досліджуваної будівлі;
 • технічні показники самого досліджуваного об'єкта (фізичний знос), комунікації;
 • і т.д.

Всі ці дії також виконуються при нотаріальному виділення частини в нерухомості.

Для проведення такого виду робіт експерту потрібен паспорт БТІ на досліджувані нежитлові приміщення і кадастровий план, на якому розташований даний об'єкт, а так само документи, що підтверджують право власності та розміри частин.
На заключному етапі, після проведення дослідження, як говорилося вище, експерт складає висновок і передає його в суд. Який би результат не був (можливість розділу чи ні) з цим висновком, сміливо можна відстоювати своє право, підкріплюючи його обґрунтуванням експерта. Рішення буде приймати суддя. 
В останні роки такі експертизи часто проводяться кваліфікованими експертами нашої компанії, які багато років стикається з подібними роботами і допомагають вирішити самі, здавалося б, складні розділи і виділення часток в натурі.

Судові експертизи в Україні

Судова експертиза - це дослідження фахівцем матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про об'єкт дослідження і знаходяться в органах дізнання, досудового слідства і суду.
Експертний висновок є одним з видів доказів, як в судовому процесі, так і в ході досудового слідства. Він не має переваг перед іншими доказами, що стосуються предмета спору, але необхідність у ньому виникає в разі, коли для винесення рішень необхідні спеціальні знання в певній галузі.

Оцінка майна та майнових прав

Оцінка майна, майнових прав (оцінка майна) - це процес визначення їх вартості на дату оцінки за процедурою, встановленою нормативно - правовими актами, зазначеними в статті 9 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», і є результатом практичної діяльності суб'єкта оціночної діяльності.

Тести, вимірювання

Інформація про характеристики навколишнього середовища, а також величинах, які не можна вимірювати на око, дозволить вам приймати об'єктивні рішення, уберегти себе від зайвих проблем і допоможе вирішити спірні ситуації. Наші фахівці якісно проведуть всебічне, незалежні і обґрунтовані вимірювання. Вам не буде потрібно купувати дорогі прилади.

Технічне обстеження

Це проектні роботи, пов'язані зі створенням проектної документації для об'єктів будівництва. Під будівництвом необхідно розуміти - нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення діючих підприємств, реставрація та капітальний ремонт об'єктів будівництва.
Судові експертизи
Оцінка майна
Тести, вимірювання
Тех. обстеженняНаші переваги

Колектив ТОВ «Судово-експертний Альянс» любить свою роботу і має багаторічний досвід роботи. Судові експерти Компанії мають відповідні свідоцтва Міністерства юстиції України про присвоєння їм кваліфікації судових експертів та внесені до Реєстру атестованих судових експертів Міністерства юстиції України. Ми поважаємо наших клієнтів і докладаємо максимум зусиль для отримання максимально якісного результату.


Про нашу компанію


Скачать шаблон Joomla с JooMix.org
logo