Судові експерти

Тел.: +38 066 119 63 19
+38 063 206 92 22
+38 097 322 03 83
e-mail: expert7755@gmail.com
04210, вул. Лайоша Гавро, 24б, офіс №37

  • slide-1_ua.jpg
  • slide-2_ua.jpg

Автор статті: Фоміна І.П., начальник кошторисно-договірного відділу ПАТ «ХК «Київміськбуд», м. Київ, Україна.

Найчастіше, при виконанні будівельних робіт, що будуються за бюджетні кошти виникають такі ситуації, коли тендерною документацією замовника та тендерною пропозицією підрядника передбачені одні види та обсяги робіт, а в процесі їх виконання, на підставі ряду причин проводиться заміна на інші види та обсяги робіт. На прикладі розглянемо, як дане питання розв'язується судовими експертами при проведені судової будівельно-технічної експертизи.

 

Приклад:

Затвердженою проектною документацією передбачається виконання робіт з проведення капітального ремонту адміністративної будівлі, які виконуються за рахунок бюджетних коштів. Тендерною пропозицією та договірною ціною підрядника у відповідності до тендерної документації замовника, яка складена на підставі проектних даних, роботи необхідно виконувати за визначеним технологічним складом та послідовністю: Суцільне вирівнювання штукатурки стін усередені будівлі цементно-вапняним розчином при товщині накиді до 10 мм, безпіщане накриття стін та просте фарбування полівінілацетатними водоемульсійними сумішами стін по штукатурці та збірних конструкціях, підготовлених під фарбування.

На забезпечення прийнятої проектом технології виконання робіт пофарбування поверхонь стін та стель потребує повного висихання нанесеного на поверхні цементно-вапнякового розчину та шару безпіщаного покриття, що веде за собою значне збільшення термінів виконання робіт, але в свою чергу недотримання технології виконання вищевказаних робіт призвело би до значного погіршення їх якості.

Для забезпечення покращення якості робіт та зменшення трудомісткості їх виконання, тобто термінів іх виконання, підрядною організацією було запропоновано застосування новітніх технологій виконання робіт з використанням гіпсової полімерної суміші типу «Ротбанд», яка має значні переваги перед цементно-вапняними сумішами.

На забезпечення виконання підпункту 3 пункту 5 Статті 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 24, ст. 883) (1), підрядною організацією проведено ряд дій які підтверджують можливість заміни технології виконання робіт з використанням цементно-вапняного розчину на технологію з використанням гіпсової полімерної суміші типу «Ротбанд».

Такими діями є:

1. Залучення Підрядником до обстеження адміністративної будівлі спеціалізованої організації, такої як науково-дослідній інститут. Отримання від неї висновку, щодо доцільності заміни технології виконання робіт;

2. Надання замовнику техніко-економічного обґрунтування, приклад якого наведено нижче;

3. Перевірка замовником техніко-економічного обгрунтування, внесення змін до проектної документації, за необхідністю проходження повторної експертизи проекту (2);

4. Внесення відповідних змін до договору між замовником та підрядником (3);

5. Складання та підписання Акту приймання виконаних будівельних робіт (Форма КБ-2в) та Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (Форма КБ-3) з урахування зміненої технології виконання робіт.

Технічне обгрунтування (приклад)

Застосування традиційних цементно-вапняних або цементних розчинів виправдовується при виконанні великих обсягах штукатурних робіт, які виконуються бригадами в теплу пору року, при цьому виготовлення розчину доцільно здійснювати у заводських умовах або штукатурними станціями на будівельному майданчику. Якщо мова йде про ремонт огороджувальних конструкцій в середині будівлі, то використання розфасованих сухих штукатурних сумішей має незаперечну перевагу:

- забезпечується постійна якість сумішей;

- майже виключається втрата матеріалу

Однак тут слід віддати перевагу застосуванню штукатурних сумішей на гіпсовому в’яжучому, так як вони забезпечують швидкий набір міцності і готовність через 24 години після нанесення до подальших оздоблювальних операцій. Сучасні сухі суміші на гіпсовому в’яжучому типу «Ротбан» крім наповнювачів та гіпсу містять полімерні добавки, які регулюють такі найважливіші технологічні якості, як тиксотропність і водоутримання, і експлуатаційні - адгезію, міцність, тріщиностійкість, паропроникливість.

Готові розчинні суміші можуть застосовуватися в інтервалі температур від +5 до +30 С. сухі розчинні суміші на гіпсовому в'яжучому безпечні в застосуванні, не є лужними, як наприклад цементні і цементно-вапняні склади.

Відсутність лужності дозволяють використовувати при оздоблювальних роботах лакофарбові матеріали, які містять органічні пігменти і барвники.

На відміну від традиційної технології штукатурення з використанням цементних та цементно-вапняних розчинів, які передбачають обризг, ґрунтування і нанесення накривного шару, використання сухих гіпсових сумішей дозволяє здійснювати технологію обштукатурювання за одну операцію.

Застосування безпіщаного покриття може бути рекомендовано, якщо оштукатурювання проводилося крупнозернистою сумішшю і якщо пред’являються підвищені вимоги до поверхні для отримання високоякісних барвистих покриттів. Висока якість оздоблювальних робіт, виконуваних із застосуванням сухих штукатурних і шпаклювальних сумішей на гіпсовому в’яжучому, обумовлено сталістю складу застосованих оздоблювальних матеріалів заводського виготовлення, простотою процесів приготування і нанесення робочих складів та догляду за оштукатуреними поверхнями.

На підставі викладеного та оглянувши вказану адміністративну будівлю, де був виконаний капітальний ремонт з використанням сухих будівельних сумішей, вважаємо, що заміна традиційних цементних та цементно-вапняних сумішей на сухі гіпсові суміші типу «Ротбанд» при проведенні капітального ремонту будівлі цілком виправдана та дозволяє забезпечити високу якість оштукатурених поверхонь, скоротити цикл технологічних операцій, зменшити витрату оздоблювальних матеріалів та витрат на виконання робіт.

Економічне обгрунтування (приклад)

Розглядаючи економічну частину заміни цементно-вапняних сумішів на гіпсові полімерні суміші типу «Ротбанд», можна помітити, що на виконання комплексу робіт із застосуванням цементно-вапняних сумішів на 350 м2 поверхні використовується 534 людино години, на виконання комплексу робіт із полімерної суміші типу “Родбанд” на 350 м2 поверхні використовується 387 людино годин трудовитрат, що вказує на зменшення в 1,38 рази терміну виконання комплексу робіт із застосуванням полімерної суміші типу “Родбанд” по відношенню .

Не зважаючи на те, що матеріальна витратна частина при виконанні робіт із застосуванням полімерної суміші типу “Родбанд” значно більша, але виключення із технологічного процесу операції з влаштування безпіщаного покриття при використанні більш прогресивної технології з використанням полімерної суміші типу “Родбанд” дає здешевлення вартості робіт у 1,27 рази.

Таким чином можна зробити висновок, що заміна традиційної технології виконання робіт із застосуванням цементно-вапняних розчинів на більш новітню технологію з використанням полімерної суміші типу “Родбанд” є більш економічною по вартості виконання робіт та менш тривалою за терміном їх виконання.

Список літератури:

1. Закон України «Про здійснення державних закупівель» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 24, ст. 883);

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року № 560 «Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2005 року № 668 «Про затвердження Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві».

4. ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва».

СУДЕБНЫЕ ЕКСПЕРТЫ УКРАИНЫ - Рейтинг 94 из 100, Отзывов 43, Голосов 355
Оценка недвижимости. Оценка земли. Оценка бизнеса. Судебная экспертиза. Строительно-техническая экспертиза. Выделение доли в натуре. Технический надзор строительства. экспертно-оценочная компания оценочная компания оценщик оценка экспертная оценка оценка недвижимости оценка для нотариуса оценка для целей налогообложения оценка квартиры оценка земли оценка акций оценка предприятия оценка целостного имущественного комплекса оценка торговых марок оценка оборудования оценка для залога оценка для суда оценка для МСФО оценка для бухгалтерского учета экспертиза судебная экспертиза строительная экспертиза судебная строительная экспертиза раздел недвижимости раздел для нотариуса ущерб после затопления проверка качества строительства проверка актов строительных работ расчет ущерба
Судово-експертний Альянс (судебно-экспертный Альянс) - це атестовані судові екперти Київ (судебные экперты Киев), а также судебный эксперт Днепропетровск, седубная экспертиза Харьков, проведение експертизы, независимая экспертиза, проведення експертизи, незалежна експертиза, судебный эксперт Одесса, Львов, Херсон, Кировоград, Николаев, Винница, Житомир, Чернигов, до переліку наших послуг в Києві входить: Будівельно – технічна експертиза Київ, Будівельна експертиза Київ, Львів, Миколаїв, Перевірка якості будівельних робіт, Технічний розподіл приміщень, Розподіл нерухомості, Висновок з технічного розподілу приміщень, Розподіл приміщень, Виділ приміщень, Поділ приміщень, Перевірка вартості будівельних робіт, Збиток від залиття (затоплення), Економічна експертиза, Бухгалтерська експертиза, будівельна експертиза Київ, експертиза бухгалтерських документів, Економічна експертиза Київ, Експертиза кредитних договір, Експертиза податкових актів, Визначення втраченої вигоди, Оцінка майна та майнових прав, Оцінка бізнесу та цінних паперів, Оцінка цілісних майнових комплексів, Оцінка прав на інтелектуальну власність (Оценка имущества и имущественных прав, оценка бизнеса и ценных бумаг, оценка целостных имущественных комплексов, оценка прав на интеллектуальную собственность, Строительно - техническая экспертиза Киев, Строительная экспертиза Киев, Проверка качества строительных работ, Технический распределение помещений, Распределение недвижимости, Вывод из технического распределения помещений, Распределение помещений, Выделение помещений, Подол помещений, Проверка стоимости строительных работ, Ущерб от затопления (затопление), Экономическая экспертиза, Бухгалтерская экспертиза, строительная экспертиза Киев, экспертиза бухгалтерских документов, Экономическая экспертиза Киев, Экспертиза кредитных договор, Экспертиза налоговых актов, Определение упущенной выгоды)
Румынское гражданство получить, купить гражданство Румынии, Гражданство Румынии - http://pasport-romania.com/, Дисертації онлайн з права, портал права, онлайн, скачать, читать, коментарі кодексів України - http://mego.info/, магазин велосипедов, велозапчасти, Велосипеды, купить велосипед, недорого, веломагазин Украины, Запорожье, ремонт велосипеда, прокат - http://obod.com.ua/, Велозапчасти, Cube, магазин велосипедов, веломагазин Запорожье, велооптом, велозапчасти, Dakine, купить недорогой велосипед, - http://velooptom.com.ua/, Магазин мебели запорожье, купить мебель Запорожье, каталог, купить шкаф, кровать - http://don-mebelon.com.ua/